top of page
ПРАВИЛА
ПРОВЕДЕННЯ ВИПРОБУВАНЬ
по програмі «Мегаполіс» (слухняність, розділи: «А», «В», «В-цуценята»).
Загальні положення

 

Цілі та завдання випробувань.

 Собаки супроводжують людей от вже понад 18 000 років. Вони були  першими в історії домашніми вихованцями.  Нині, згідно з рядом проведених досліджень, власників собак стає все більше не тільки серед тих, хто живе за містом, але і серед мешканців маленьких і великих міст, мегаполісів. Відповідно, нині, у повсякденному житті власника собаки, а також його оточення все більше стає актуальною правильна підготовка собаки для проживання її в міських умовах. І тут мова йде про комплексну роботу, яка дозволяє керувати поведінкою вихованця в будь-яких умовах (у т.ч. в середовищі мегаполіса) і містити в собі повноцінну соціальну адаптацію собаки, а також вироблення у неї необхідного швидкого виконання команд, поданих господарем. Змістовна частина випробувань по програмі «Мегаполіс» (слухняність) умовно окреслює можливий маршрут власника та його собаки під час прогулянки (починаючи від «виходу з дверей сходами» і закінчуючи вільним вигулом без повідця та намордника «у зоні вільного вигулу») з можливими «перешкодами», «подразниками» та іншими «складнощами» властивими місту (на випробуваннях – невмисне перебільшеними).

Таким чином, випробування проводяться з метою: аналізу рівня керованості собаки у повсякденних умовах мегаполіса, покращення робочих якостей собаки, обміну та поширення досвіду по роботі з собаками, а також - популяризації дресирування собак.

 

Загальні правила:

Умови проведення випробувань:

Випробування по програмі: «Мегаполіс» (слухняність, розділ: «А», «В», «В-цуценята») проводяться двічі на рік у період весна-осінь. Проміжок між випробуваннями може становити 4-8 місяців.

Дата проведення випробувань назначається рішенням Голови ШДС «ТРОЯ», за його відсутності – заступника.

Випробування організовуються відповідно до цих правил і оцінювальних листів, що додаються.

Суддівська бригада призначається головою ШДС «ТРОЯ» згідно з послужним списком.

Умови допуску собак:

До участі у випробуваннях (розділ «А», «В») допускаються всі собаки, незалежно від їх розміру, породи та наявності родоводу у віці від 12 місяців (визначається на день проведення випробувань); розділ «В-цецунята»: вік від 3 до 12 місяців включно.

Собаки, які беруть участь у випробуваннях, мають бути щеплені мінімум за 30 днів до проведення випробувань. 

Суки, у яких тічка, допускаються до участі в останню чергу (жеребкування проводиться в індивідуальному порядку). До свого виступу вони повинні утримуватися поза зоною проходження випробувань та можливого контакту з іншими собаками. До випробувань не допускаються вагітні суки, хворі та травмовані собаки.

 

Умови допуску провідників:

У випробуваннях мають право брати участь провідники не молодше 16 років. Допускається участь одного провідника з декількома собаками. Заборонено участь декількох провідників з одною собакою.

Обов’язки провідника починаються у той момент, коли він заходить на територію проведення випробувань та закінчуються після церемонії нагородження. Провідник повинен виконувати чинні Правила та вимоги організаторів та суддівської бригади.

 

Реєстрація учасників, жеребкування:

Перед початком випробувань проводиться реєстрація учасників. Після реєстрації – жеребкування, згідно з якого визначається порядок виступу собак на рингу.

Адміністрація ШДС «Троя» зобов’язана надати всім охочим взяти участь у випробуваннях анкети учасників відповідного зразку.

 

Заборонені дії:

На території проведення випробувань забороняється використання  ЕШН (електро нашийники).

У рингу парфорси, удавки, ривкові ланцюги, повідки-рулетки – заборонені.

Забороняється використання клікеру, ласощів, іграшок та будь-яких інших технічних засобів для підкріплення собаки під час виступу (не стосується розділу: «В-цуценята). Недотримання цих правил веде за собою зняття з випробувань.

Форс-мажор:

Якщо відбувається інцидент, не описаний у цих правилах, рішення щодо нього приймає суддя. Рішення судді остаточне і не може бути оскаржене.

 

Присудження балів:

На випробуваннях загальна оцінка виступу визначається як сума балів собаки та провідника.

Робота собаки оцінюється суддею з кожної навички або комплексу згідно з таблицею штрафних балів.

За неправильні та нечіткі дії, не виконання навички  - із найвищої оцінки за навичку віднімаються штрафні бали. Оцінки у балах провіднику виставляються окремо у таблиці. Повторні команди без необхідності, наприклад, команда подана в момент виконання навички, знижує оцінку провідника, але на оцінці собаки не позначаються за умови, якщо вони подаються не для фіксації собаки після прийняття необхідного положення. Враховуються й інші можливі помилки, а також рівень взаємодії з собакою та контакт. При оцінюванні випробувань враховуються особливості поведінки, властиві кожній породі. Суддя має право додатково перевірити собаку по будь-якій навичці у разі сумніву в правильності її виконання. Рішення судді остаточне і не може бути оскаржене.

 

Визначення першості:

Першість визначається у кожному розділі учасників за найбільшою сумою балів, набраних собакою та провідником. Залежно від нарахованих балів по закінченню випробувань присуджується диплом 1,2,3 ступені. У разі рівності балів у двох або декількох учасників, за рішенням судді, проводиться додаткова порівняльна оцінна - перевірка з навичок або комплексів даних випробувань. 

bottom of page