top of page
Правила проведення випробувань

РОЗДІЛ: «МЕГАПОЛИС. СОБАКА-ТІЛООХОРОНЕЦЬ»

Мета та задачі випробувань.

У будь-які часи людина в обличчі свого чотирилапого друга часто хотіла бачити не тільки відданого компаньйона, а й вірного охоронця, який у різних несподіваних, небезпечних, навіть загрозливих ситуаціях здатний на ефективну роботу з охороні своєї людини, його сім’ї, а також майна від зловмисників, грабіжників та ін. На сьогодні, правильна навчена кінологом собака, з урахуванням повного контролю господаря над її поведінкою, є досить вагомим аргументом для запобігання діям злочинця, зокрема в умовах мегаполіса.

Змістовна частина випробувань по програмі «Мегаполіс. Собака-тілоохоронець» пропонує ряд імітованих ситуацій за участю «зловмисників», в яких імовірно могла б опинитись людина під час прогулянки зі своїм вихованцем у спальних та інших районах мегаполіса. Маршрут проходження «декорований» додатковими можливими шумовими та іншими «перешкодами», «подразниками» та іншими «складнощами», властивим місту (у нашому випадку – навмисне перебільшеними). 

Таким чином, випробування проводяться з метою: аналізу рівня підготовки собаки, яка виконує роль тілоохоронця, її керованості в несподіваних, спонтанних ситуаціях в умовах мегаполіса, поліпшення робочих якостей собак, обміну та поширення досвіду по роботі з собаками, а також – популяризації дресирування собак.

 

Загальні правила:

Умови проведення випробувань:

Випробування по програмі: «Мегаполіс. Собака-тілоохоронець» проводяться двічі на рік у період весна-осінь. Проміжок між випробуваннями може становити 4-8 місяців. Дата проведення випробувань назначається за рішенням Голови ШДС «ТРОЯ», за його відсутності – заступника. Випробування організовуються відповідно до цих правил і оцінювальних листів, що додаються.

Суддівська бригада призначається головою ШДС «ТРОЯ» згідно з послужним списком.

 

Умови допуску собак:

До участі у випробуваннях допускаються собаки будь-яких порід у віці від 12 міс (визначається на день проведення випробувань).

Собаки, які беруть участь у випробуваннях, мають бути щеплені мінімум за 30 днів до проведення випробувань. 

Суки, у яких тічка, допускаються до участі в останню чергу (жеребкування проводиться в індивідуальному порядку). До свого виступу вони повинні утримуватися поза зоною проходження випробувань та можливого контакту з іншими собаками.

До випробувань не допускаються вагітні суки, хворі та травмовані собаки.

 

Умови допуску провідників:

У випробуваннях мають право брати участь провідники не молодше 18 років. Допускається участь одного провідника з декількома собаками. Заборонено участь декількох провідників з одною собакою.

Обов’язки провідника починаються у той момент, коли він заходить на територію проведення випробувань та закінчуються після церемонії нагородження. Провідник повинен виконувати Правила та вимоги організаторів та суддівської бригади.

.

Реєстрація учасників, жеребкування:

Перед початком випробувань проводиться реєстрація учасників. Після реєстрації – жеребкування, згідно з яким визначається порядок виступу собак на рингу.

Адміністрація ШДС «Троя» зобов’язана надати всім охочим взяти участь у випробуваннях анкети учасників відповідного зразку.

 

Фігуранти («помічники судді по охоронному розділу»):

При виконанні вправ фігуранти працюють у спеціальних «рингових» костюмах. В залежності від складності вправ, Головний суддя має право зобов’язати фігурантів працювати у костюмах різного ступеню захисту. Порядок роботи фігурантів, а також порядок дій фігурантів щодо до собаки визначає суддя.

Фігурант на випробуваннях під час виконання вправ, своєю роботою має надати повноцінну можливість собакам продемонструвати якості та рівень підготовки. Фігурант повинен проводити однакову роботу з усіма собаками.

При виконанні усіх варіантів вправ фігурантам забороняється завдавати собаці удари по лапах та голові, застосовувати напади, небезпечні для здоров’я собаки.

 

 

Заборонені дії:

На території проведення випробувань забороняється використання  ЕШН (електро нашийники).

У рингу парфорси, удавки, ривкові ланцюги, повідки-рулетки – заборонені. Забороняється використання клікеру, ласощів, іграшок та будь-яких інших технічних засобів для підкріплення собаки під час виступу. Недотримання цих правил веде за собою зняття з випробувань.

 

 

Форс-мажор:

Якщо відбувається інцидент, не описаний у цих правилах, рішення щодо нього приймає суддя. Рішення судді остаточне і не може бути оскаржене.

 

 

  Присуджувані бали:

На випробуваннях загальна оцінка виступу визначається як сума балів собаки та провідника. Робота собаки оцінюється суддею з кожної навички або комплексу згідно з таблицею штрафних балів.

За неправильні та нечіткі дії, не виконання навички із найвищої оцінки за навичку віднімаються штрафні бали. Оцінка у балах провіднику виставляються окремо у таблиці. Повторні команди без необхідності, наприклад, команда подана в момент виконання навички, знижує оцінку провідника, але на оцінці собаки не позначаються за умови, якщо вони подаються не для фіксації собаки після прийняття необхідного положення. Враховуються й інші можливі помилки, а також рівень взаємодії з собакою та контакт. При оцінюванні випробувань враховуються особливості поведінки, властиві кожній породі. Суддя має право додатково перевірити собаку по будь-якій навичці у разі сумніву в правильності її виконання. Рішення судді остаточне і не може бути оскаржене.

 

 Визначення першості:

Першість визначається у кожному розділі учасників за найбільшою сумою балів, набраних собакою та провідником. Залежно від нарахованих балів по закінченню випробувань присуджується диплом 1,2,3 ступені. У разі рівності балів у двох або декількох учасників, за рішенням судді, проводиться додаткова порівняльна оцінна перевірка з навичок або комплексів даних випробувань. 

bottom of page