top of page

Правила проведення випробувань:

Розділ: «В», «В-цуценята»

До початку випробувань проводиться жеребкування (окреме у кожному розділі), яке визначатиме порядок участі собак.

Випробування починаються з доповіді. Провідник, за викликом судді (його помічника) з собакою підходить до судді та зупиняється за 1-2 метри від нього, представляється, називає кличку собаки та чітко повідомляє про готовність до випробувань. При цьому собака (на розсуд провідника) може знаходитись на повідцю або без нього (при повному контролі провідником). Під час доповіді провідника собака знаходиться біля нього, припускається вільне положення. Після доповіді провідник одягає собаці намордник (окрім декоративних порід та собак, які беруть участь у розділі «В-цуценята») та пристібає повідець.

 

1. Рух за командою «поруч» з провідником. Провідник з собакою рухається за відповідним маршрутом, з поворотами та розворотами, проходженням наявних перешкод (драбинки, міні-бар’єри, шумові та інші подразники тощо). Команда «поруч» подається на початку руху, поворотах, зупинках або при змінах темпу. Собака повинна йти спокійно поруч з провідником, без натягу повідця біля його лівої ноги. Допускається невеликий відхід від ноги провідника вбік, а також відставання або забігання (приблизно, візуально близько 40 см). При зупинці після команди «поруч» собака повинна сісти біля лівої ноги провідника.

 

2. Витримка собаки (будь-яка команда, що фіксує: «сидіти», «лежати», «стояти»). Перед початком виконання цієї навички, провідник знімає з собаки намордник, і на власний розсуд, подає будь-яку команду, що фіксує. При цьому, повідець собаки пристібається до спеціального кріплення. Провідник відходить на відстань не менше 10 кроків, зупинившись спиною до собаки (суддя дає команду повернутись до собаки приблизно через 10-20 сек.).

Додаткова обов’язкова умова: під час виконання цієї навички до собаки підходить помічник та пропонує ласощі та іграшку. Собака не повинна з’їсти ласощі або забирати іграшку, а також міняти положення.  

При зміні собакою положення провідник повинен повернути її у потрібне положення та відійти на необхідну дистанцію.

Далі провідник, за вказівкою судді, переходить до виконання наступної навички (попередньо помічником повідець знімається з кріплення. Собака повинна залишатися у базовому положенні).

Просування собаки більше ніж на 1 метр – це невиконання навички (припустима дистанція варіюється в залежності від розміру собаки).

 

3. Підкликання собаки з витримки за командою «До мене!».

По першій команді провідника собака повинна підбігти до господаря та сісти перед ним (або обійти його та сісти біля лівої ноги).

Допускається одне дублювання команди. Навичка вважається невиконаною, якщо собака не почала рух до провідника протягом 10 секунд після поданої продубльованої команди.

 

4. Рух по команді «Поруч з провідником до «зони вільного вигулу».

Під час виконання навички провідник з собакою рухається по маршруту, здійснюючи дві зупинки і один раз різко змінюючи темп руху, переходячи на біг або повільний крок довжиною щонайменше 5 кроків (послідовність у цій навичці визначає провідник).

Команда «поруч» подається на початку руху, поворотах, зупинках або змінах темпу. Собака повинна іти поруч із провідником, без натягу повідця біля його лівої ноги. Допускається невеликий відхід від ноги провідника вбік, а також відставання або забігання (приблизно, візуально близько 40 см). При зупинці після команди «поруч» собака повинна сісти біля лівої ноги провідника. Додаткова обов’язкова умова: У зоні видимості собаки, що рухається по команді «поруч» із провідником (на відстані не більше 10 м та не менше 5 м). знаходиться інша собака, що грається з людиною, які переміщуються відносно паралельно маршруту собаки.  Собака не повинна міняти свого положення у русі.

 

5. Учасники розділу «В», «В-цуценята» за командою судді у вільному становищі проходять на стартову позицію.

bottom of page